درخواست و پیگیری اجرا

کفسابی و سنگ سابی

کفسابی یکی دیگر از خدمات شرکت مهندسی لوتوس می باشد و توسط افراد با تجربه و متخصص که سالیان متوالی در زمینه کفسابی و یا سنگ سابی  انواع سنگها شامل موزائیک ، گرانیت ، مرمریت و تراورتن فعالیت داشته اند انجام می شود .
تیم کاری شرکت لوتوس با سابقه طولانی مدت و با انجام انواع پروژه های سنگ سابی که شامل مکان های دولتی و مسکونی ، هتلها و رستورانها و ساختمان های تجاری و اداری می باشد سعی در جلب رضایت مشتری می نماید تا تمامی خدمات خود را  به بهترین شکل ممکن در تمامی سطح تهران  به مشتریان عزیز ارائه دهد .
کفسابی چیست ؟

هدف از  کفسابی ،صیقلی کردن  و ایجاد سطحی براق و درخشان می باشد ، که این امر با برداشتن یک یا چند لایه به اندازه 1تا ۵ میلیمتر از سطح سنگ و زدودن جرم و آلودگی انجام می شود .ِ
انجام کفسابی با استفاده از ساب های مختلف اجرا می شود تا سطح مورد نظر صیقلی شده و شفافیت و حالت شیشه ای پیدا کند در واقع در هر مرحله سطح سنگ پرداخت تر شده و به آن درخشش مورد نظر نزدیک تر می شود .

به چه علت سنگ های کف را بایستی کفسابی نماییم‌؟

۱-از جمله علت های مهم سنگ سابی زیباتر نشان دادن جلوه سنگ کف که جهت اجرای ان هزینه های زیادی صرف شده است و لذا در صورتی که اقدام به ساب زدن و صیقل دادن سنگ های کف ننمایم بعد از مدتی جرم و آلودگی در سطح سنگ نفوذ کرده و علاوه زیبایی آن موجب می شود که پستی و بلندی های در ان ایجاد شود.
۲-پرکردن فضای خالی بین دو سنگ با  اجرای کفسابی و بندکشی  از لق شدن سنگ ها  جلوگیری می نماید و همچنین تمیز کردن آنها راحت تر شود .

در چه سطوحی می توانیم از دستگاه کفساب استفاده کنیم؟

ساب زدن انواع کفها از جمله : کفهای سرامیکی - بتنی -موزاییکی و همچنین ساب زدن  انواع سنگها :
سنگ مرمر - گرانیت -تراورتن و..... می باشد.
کفسابی سرامیک :
برای نظافت و ساب زنی کف های سرامیکی می توان ازدستگاه کفساب استفاده نماییم .
به علت حساسیت بالای سرامیک می بایستی که از ابزارها و ساب های مخصوص استفاده نماییم و در صورتی که از ساب های زبر استفاده شود موجب می شود که سرامیک جلای خود را از دست بدهد

چرا به کفسابی سنگ نیاز داریم؟

۱-تثبیت جرم و آلودگی و یا ریخته شدن مصالح ساختمانی بر روی سطح که به آسانی تمیز نمی شود.
۲-براق  کردن و زیبا جلوه دادن سنگ فرش ساختمان های مسکونی ،اداری. هتلها،بیمارستانها که با هزینه زیادی اجرا شده است.
 در صورت عدم سنگ سابی در مدت طولانی رسوبات و آلودگی بر سطح سنگ فرش افزایش می یابد و باعث ایجاد پستی و بلندی و عدم هم تراز بودن سنگهای کف با یکدیگر می شود.
برای برطرف کردن این پستی و بلندیها  متناسب با شرایط محیط و برق موجود نیاز به  دستگاه کفساب با موتور سه فاز و یا تک فاز می باشیم .
۳-آسیب دیدگی سطح و یا خالی شدن بند بین سنگهای کف:در صورتی که قسمتی از سطح کف لب پر و یا پریده شده باشد تا حد ممکن با سنگ سابی برطرف می نماییم و در صورتی که بصورت کامل

تصحیح نشد با بتونه مخصوص و بند کشی رفع شده و باعث یکدست شدن سطح می گردد.

فواید و مزایای کفسابی

۱-صاف و یکدست شدن پستی بلندهای کف ساختمان بعد از اتمام سنگ سابی .
۲-پر کردن درزها و بندکش بین سنگهای کف با بتونه  و رزین -
۳-افزایش دوام و عمر و کیفیت سنگ ،چرا که در این عملیات تمامی عیب و ایراد های کف سنگ
رفع می شود و باعث ایجاد شفافیت بالا بعد از ساب زنی می شود.
۴-براق و درخشان کردن سنگها بعد از اتمام کار که موجب می شود سنگ کف زیبایی منحصر به فردی داشته باشد و به حالت اول خود  و حتی بهتر از ان برگردد.
۵- بالا رفتن کیفیت و شفافیت  سنگ بعد از کفسابی .
۶- احساس لذت بردن و شادابی از محیطی که در آنجا ساکن و یا شاغل هستیم به علت سطحی صاف ،براق و درخشان .
برای اجرای کفسابی و سنگ سابی از چه دستگاهایی می توانیم استفاده کنیم ؟
۱-دستگاه کفسابی سه فاز که نسبت به دستگاه تک فاز دارای قدرت بیشتری می باشد و لذا اجرای عملیات کفسابی  را راحت تر انجام داده  و پرداخت سنگ با کیفیت بالاتر و تمیز تر صورت می پذیرد.
۲- دستگاه کفسابی تک فاز  که همان طور از اسم ان مشخص است با برق شهری کار می کند ولی قدرت و سرعت ان نسبت به دستگاه سه فاز کمتر می باشد.
۳-دستگاه ساب زنی مخصوص پله های ساختمان نیز با برق تک فاز کار می کند که با دو میله ثابت ولی در عین حال چرخشی عملیات ساب زدن پله هارا انجام می دهد .
۴-دستگاه ساب زنی مخصوص دیواره ها که بصورت دستی اجرا می شود .
شرکت لوتوس مجری خدمات کفسابی و شستشوی نمای ساختمان می باشد.
از جمله خدمات کار در ارتفاع که توسط شرکت لوتوس ارئه می شود شامل:
نماشویی - رنگ آمیزی نما - پیچ و رولپلاک سنگ نما - نانو و رزین سنگ نما - بستن درز انقطاع  - چسب پلی یورتان و صدها خدمات دیگر
 
 
 
 
 
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم