درخواست و پیگیری اجرا


 نورپردازی نما - تعویض لامپهای نما

اصول و ضوابط نورپردازی نما چیست؟

نورپردازی نما یکی از مهمترین بخشهای ساختمان  در زیبایی نما محسوب می شود و لذا از جایگاه ویژهای برخوردار می باشد در واقع نمای ساختمان اولین عامل ارتباط افراد با ساختمان می باشد که می بایستی در حین طراحی نما به نمای شب و روز توجه  آن نماییم .
اولین نکته ای که در نورپردازی نمای ساختمان  بایستی به آن دقت نماییم توجه  به رنگ و شدت نورها می باشد چراکه با چشم انسان  هماهنگی لازم را  داشته و آزار دهنده نباشد تا از دید بیننده مورد پسند قرار بگیرد.
مسئله دیگر  است که نورها نباید به داخل  واحد های ساختمان ورود کند  زیرا باعث رنجش ساکنین آپارتمان می شوند و اما نکته دیگر این است که منبع نور نباید جز در موارد خاص دیده شود.
نورپردازی باید هدفمند باشد و باعث زیبا تر شدن هر چه  بیشتر بنا شود هماهنگی رنگ نورها با رنگ متریال های انتخاب شده ،یکی از مهمترین مواردی است که باید در هنگام برنامه ریزی برای نورپردازی به آن توجه کرد.
همچنین به این نکته نیز باید توجه کرد که کدام جنبه معماری می بایستی مورد تاکید قرار گیرد یکی دیگر از ضوابط در مورد نورپردازی نمای ساختمان در مورد هماهنگی با محیط اطراف و ارایش دیواره های صاف  یکدست در تناسب با ابنیه مجاور می باشد .انواع نورپردازی نما :

 دارای سه نوع خشن - یکدست و از داخل و بیرون را نام برد . در روش خشن همانگونه که از اسمش مشخص است برای برجسته کردن عناصر معماری نمای ساختمان استفاده می کنیم.
از معایب این روش این است که نمی توانیم سطح وسیعی از نما را روشن نماییم.
در روش یکدست  می توان سطح وسیعی از نما را  روشن نماییم.امروزه کاهش مصرف برق  و انرژی در نورپردازی بسیار دارای اهمیت می باشد و برای این منظور به جای پر کردن چراغ در کل نما ، قسمتی از نما را نصب می نماییم  تا بیشتر  در نظر مردم جلب توجه نماید. و تاثیر مثبتی بر دید نما بگذارد.
 
 
خدمات دیگر :
پیچ و رولپلاک نما
رنگ آمیزی نما
 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی

mobile     ارتباط مستقیم